GEOoffice - geologie, geochemie, geotechnika ...

HYDROGEOLOGY ENGENEERING GEOLOGY CONTAMINATE GEOLOGY GEOCHEMISTRY GEOTECHNICS consulting projects recheches surveys expertises supervision implementation

News

More info:

More info not avalaible

Geologické průzkumy, posudky, studie a supervize v prvním kvartálu 2019

Po vydatné zimě jsou opět práce v terénu v plném proudu ...

V prvních měsících letošního roku jsme uvedli do provozu naši novou penetrační soupravu a otestovali ji na několika lokalitách. Máme odvrtáno prvních 200 metrů :-)  Penetrace je konstruována jako lehká, střední, těžká i supertěžká s váhou beranu od 10 kg do 63.5 kg a s výškou pádu až 700 mm. Penetrační zkouška slouží zejména k ověření rozhraní jednotlivých geologických vrstev s  rozdílným penetračním odporem (jíly x štěrky), k ověření kvality zhutnění zpětných zásypů nebo vhodnosti prostředí pro použití zaráženého pažení (štětovnice). Kromě penetračních tyčí máme u nové soupravy i otevřené jádrovnice pro odběr vzorků zemin a vytvoření popisu geologického profilu prostředí. Soupravou tak dokážeme provádět jak penetraci do hlobky cca 20 m, tak  úzkoprofilové jádrové vrty do hloubky cca 8 m. 

V průběhu ledna až března 2019 jsme prozatím dokončili průzkumy pro stavby a rekonstrukce vodovodů, kanalizací a ČOV (Ostrava, Kopřivnice, Karviná), pro stavbu nové haly v průmyslové zóně Kopřivnice, pro projekt příjezdové komunikace v areálu PZ Barbora, pro návrh zakládání na pilotách v arálu TWAK v Bohumíně.

Na lokalitě Nova Praga v pražských Vysočanech provádíme od února pro zhotovitele stavby supervizi při sanaci areálu postiženého kontaminací dominantními polutanty, kterými jsou ropné látky a šestimocný chrom. Dopracovali jsme také projekt rekultivace 2., 3. a 5. tělesa skládky odpadů na Bruntálsku. 

 

Heavy dynamic peneteration tests for deep founding in Area TWKA in Bohumín

Survey in Sewage Plant Area, Kopřivnice

Survey in Novinarska Street, Ostrava

Survey for sewage system building, Ostrava, Pikartska Steet

 

Survey in Hornopolni Street, Ostrava, for waterpiping reconstruction

Survey in Nádražní Street, Ostrava City Center, waterpiping reconstruction

Survey for water piping reconstruction, Ostrava, Maroldova Street

Design of Dump Finishing in Horni Benesov

 

Survey of bedrock under road in indusrial Zone Barbora, Karviná

Survey for Remoska Hall, Kopřivnice

Hydrogeological expertises in Mickiewicz Sreet, Karviná

Supervision of soil and gound water remeadiation in area Nova Praga

 

 

 

Topic:

 » References  

 » News